Шенол Ахмети, снимател во МРТВ почина вчеравечер. Тој ја загуби битката со коронавирусот, а негови колеги се простуваа со него синоќа на социјалните мрежи.

Тој бил хоспитализиран минатата недела, а состојбата рапидно се влошила последните неколку дена поради што бил приклучен на респиратор.

Тој беше снимател во албанската редакција. Имаше 51 година.