11,00 Тенис, „Ролан Гарос”, Eurosport 1/Eurosport 2

13,00 Велосипедизам, обиколка на Италија, Eurosport 1

17,15 Тенис, „Ролан Гарос”, Eurosport 1

14:00 Фудбал: Бундеслига, Фрајбург – Баер Леверкузен Eurosport 2

15:25 Фудбал: Бундеслига, Шалке 04 – Вердер Бремен Eurosport 2

17:30 Фудбал: Бундеслига, Волфсбург – Ајнтрахт Франкфурт Eurosport 2

18:25 Фудбал: Бундеслига, Баерн Минхен – Фортуна Дизелдорф Eurosport 2

20:30, 00:00 Фудбал СЛОВЕНИЈА-МАКЕДОНИЈА од Крањ (13 окт 1993) МТВ 3

01:30 Автомобилизам: Европски рели шампионат за 2019

03:00 Тенис: “Вие кажувате, ние пуштаме”, интерактивно предавање, посветено на мечеви од “Ролан Гарос”