МРТ-3 програма за САБОТА, 06.06.2020
08.00 македонски фудбал: РАБОТНИЧКИ-ШКУПИ
09.45 македонска кошарка: КУП 2019 БЛОКОТЕХНА-ГОСТИВАР – (1/2-финале)
11.30 ТАНЦ СО ЅВЕЗДИТЕ – забавно шоу
12.40 СП фудбал 2018: ФРАНЦИЈА-БЕЛГИЈА – (1/2-финале)
14.30 ТВ споменар: ЛШ РАКОМЕТ 2002 КОМЕТАЛ ЃП-ХЕРЦ Ф. – (финале)
16.00 ТВ споменар: ФУДБАЛ 1994: МАКЕДОНИЈА-ДАНСКА
17.50 македонска кошарка: КУП 2019: РАБОТНИЧКИ-МЗТ СКОПЈЕ – (1/2-финале)
20.05 СП фудбал 2018: АНГЛИЈА-ХРВАТСКА – (1/2-финале)
22.40 Игран филм: ПРИТИСОК
00.00 ТВ споменар: ФУДБАЛ 1994: МАКЕДОНИЈА-ДАНСКА
01.50 македонска кошарка: КУП 2019: РАБОТНИЧКИ-МЗТ СКОПЈЕ – (1/2-финале)
04.00 Игран филм: ПРИТИСОК
05.20 СП фудбал 2018: АНГЛИЈА-ХРВАТСКА – (1/2-финале)

Еуроспорт 2

08:30Тенис: “Вие кажувате, ние пуштаме“, интерактивен пренос, посветен на мечеви од “Ролан Гарос”
13:30Фудбал: Бундеслига,
14:25Фудбал: Бундеслига,
15:25Фудбал: Бундеслига, Баер ЛеверкузенБаерн Минхен, дирекно
17:30Фудбал: Бундеслига,
18:25Фудбал: Бундеслига, Борусија ДортмундХерта Берлин, дирекно
20:30Фудбал: Бундеслига,
22:00Снукер: Отворено првенство на Велс 2018, четвртфинале, Хигинс – О’Саливен

Спорт Клуб