07:30 Тенис: “Вие кажувате, ние пуштаме”, интерактивно предавање, посветено на мечеви од “Ролан Гарос” Еуроспорт 2

13:30 Велосипедизам: Критериум Дофине 2017, етапи 1-4

19:00 Фудбал: Бундеслига, Падерборн – Борусија Дортмунд (снимка) Еуроспорт 2

20:25 Фудбал: Бундеслига, Келн – Лајпциг (директно) Еуроспорт 2

22:30 Снукер: Шангај Мастерс 2019, четвртфинале, О’Саливан – Вилсон Еуроспорт 2