ФК Рудар и Карбинци ремизираа без голови 0:0 попладнево на Градскиот стадион во Пробиштип.

Гостите во 65-тата минута постигнаа погодок, но истиот беше поништен поради офсајд.

Домакините пак во средината на вториот дек бараа најстрога казна за фаул врз капитенот Антонио Стојчов, но судијата одмавна со рака.

Се на се интересен натпревар, на кој му недостасуваа само голови.

Лајкнете на нашата страна на Facebook ТУКА