Шпанското издание „Diario AS“ пренесе интересна информација, според која раководството на Баерн Минхен, пројавило сериозен интерес за суперѕвездата на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо.

Медиумите во Англија шпекулираат, дека Португалецот сака да го напушти „Олд Трафорд“, зошто не верува, дека тимот може да се бори за трофеи следната сезона, а и нема да игра во Лигата на шампионите.

Кристијано сака да ја заврши кариерата си на најдобар начин, а во Баерн речиси сигурно ќе ја освои титулата во Германија, а баварците ќе се борат и за освојување на Лигата на шампионите.

Роналдо би пристигнал како заменик на Роберт Левандовски, кој е пред трансфер во Барселона.

Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА