Поранешниот фудбалер на Пари Сен Жермен, Џордан Дакиеса почина денес во Париз.

„Со неизмерна и длабока тага дознавме за смртта нашиот 24-годишен фудбалер Џордан Диакиеса, вчера попладне во Париз“, објавија од тимот на АС Фуриани.