Македонскиот репрезентативец Горан Пандев беше убедливо најзаслужен во победата на Џенова над СПАЛ, постигнувајќи го деветтиот гол оваа сезона и изнуди прекршок по кој беше постигнат вториот победнички гол.

Овој учинок му донесе место во тимот на колото во Серија А.