Премиерлигашот Челси го потврди трансферот на Тимо Вернер од РБ Лајпциг.

“Сините” ќе платат 47,5 милиони фунти за услугите на германскиот репрезентативец. 

Вернер беше поврзуван со трансфери во Баерн Минхен и Ливерпул, но сепак на крај избра да го засили составот на Франк Лампард. 

Timo Werner's message to Chelsea fans!

A message from Timo Werner to you! ?

Gepostet von Chelsea Football Club am Donnerstag, 18. Juni 2020