Српскиот интернационален Џенан Плојовиќ иако беше најавен како огромно засилување во нападот на битолчани transfermarket.mk дознава дека 25-годишниот централен напаѓач досега се нeма појавено на тренинзите на Пелистер и нашите податоци говорат дека најверојатно трансферот ќе пропадне.

Плојовиќ кој последната сезона постигна 10 гола на 14 натпревари за Нови Пазар во Првата и еден гол за Динамо Врање во Суперлигата, а претходно ги бранеше боите и на клуб од Турција.