Легендата на Барселона, Андрес Иниеста го одигра последниот меч на “Кам Ноу” на 20 мај, 2018-та година. 

Фудбалерот од средниот ред одигра 17 сезони во дресот на “каталонците”.

Иниеста остана сам на стадионот и предизвика емоции кај сите фанови на тимот.

Тој остана на теренот до 1 вечерта..

Иниеста ја продолжи кариерата во јапонскиот Висел Кобе. За 16 сезони Шпанецот успеа да освои 9 титули во Ла Лига, 4 пати Лига на шампиони, 6 пати Купот на Шпанија, 3 пати Суперкупот и три пати Светското клупско првенство.