Патсон Дака стана првиот замбиски🇿🇲 фудбалер, кој постигнал гол во англиската Премиерлига!

Лестер Сити 🦊 пак го победија прв пат по 1901 година три натпревари по ред англискиот гигант Манчестер Јунајтед!🔥

Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА