Поранешниот член на македонската репрезентација, Даниел Мојсов сепак и следната сезона ќе го носи дресот на АЕК Ларнака.

Стоперот потпиша нов едногодишен договор со клубот од Ларнака, каде соиграч му е напаѓачот Иван Тричковски.

I couldn't leave this family and especially in this situation, something inside me was stronger….The “BOSS IS BACK” TO…

Gepostet von Mojsov Daniel am Samstag, 6. Juni 2020