Јасмин Мециновиќ е нов фудбалер на Струга Трим Лум, а најавите денеска се официјализираа денеска кога искусниот дефанзивец денеска потпиша едногодишен договор со прволигашот од Струга.

Мециновиќ во Струга доаѓа да го замени Арбен Тафа кој замина во струмичка Беласица.

Мециновиќ пред да се врати во Македонија настапуваше во Индонезија за екипата на Персела.