Играчот за врска Марјан Ристовски дефинитивно следната сезона ќе биде дел од Борец.

Досегашниот играч на екипите на Кожуф односно Тиквеш, се одлучи за опцијата Борец, односно да го засили прволигашот за следната сезона.

Тој е третото потврдено ново име кај велешани, по Стојан Стојчевски односно Марио Станковски.