Македонската фудбалска репрезентација доживеа пад од 2 места на најновата ФИФА ранг-листа и сега се наоѓа на 64-тото место.

Четата на Милевски одигра 4 натпревари во јуни во Лигата на нации во кои запишаа 2 победи (Гибралтар) и по едно реми (Бугарија) и пораз (Грузија).

На врвот на листата е Бразил пред Белгија и Аргентина, а во топ 5 уште се наоѓаат и Англија и Шпанија.

Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА