Ливерпул се чласираше во 1/8-финалето на Карабао купот, елиминирајќи го Дерби Каунти дури по изведување на пенали.

Двата тима не се победија во регуларниот дел и мораше да се изведуваат пенали.

Бајчетиќ и Фирмињо промашија за „црвените“, но дури три фудбалери на Дерби не успеаа да погодат од белата точка.

Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА