Македонија Ѓорче Петров е првиот фудбалски клуб од Македонија кој се тестираше на коронавирус. 

Медицински тим од болницата „Аџибадем Систина“ им зеде брисови на сите „лавови“ – фудбалери, стручен штаб и друг персонал на клубот, и сега останува само да се чекаат резултатите од тестовите.

Мобилна екипа на Аџибадем Систина денес беше во просториите на ФК Македонија Ѓорче Петров. Тестирани на КОВИД-19 беа…

Gepostet von Синдикат на фудбалери на Македонија -Sindikat na fudbaleri na Makedonija am Montag, 18. Mai 2020