Реал Мадрид славеше со минимални 1:0 над Еспањол. Единствениот гол на мечот до постигна Каземиро по прекрасна асистенција на Карим Бензема, кој му додаде со пета. 

Во 2010-та година фудбалерот на “белиот балет” Гути исто направи неверојатна асистенција, но овој пат за самиот Бензема…

АСИСТЕНЦИЈАТА НА БЕНЗЕМА МОЖЕ ДА ЈА ПОГЛЕДНЕТЕ ОВДЕ.

АСИСТЕНЦИЈАТА НА ГУТИ…