Манчестер Сити го искористи ремито на Ливерпул со Тотенхем и извлече три бода пред Мерсисајдс во битката за првото место во Премиер лигата.

Шампионите се многу блиску до одбрана на титулата, но имаат две гостувања – Вулверхемптон и Вест Хем. Можно ли е „граѓаните“ да загубат бодови на овие мечеви и пресврт во борбата за титулата или се е веќе решено?

Во битка за титулата во Серија А. Дали Милан ќе направи фатална грешка на натпреварите против Аталанта и Сасуоло за да дозволи Интер да ја одбрани титулата или Росонерите ќе ја покажат вообичаената издржливост и ќе доведат до успешен крај на шампионските амбиции?

Претстојното финале во Купот на Италија меѓу Интер и Јувентус е друго големо прашање?

Ваши мислења…

Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА