Една од најголемите легенди на светскиот фудбал – Диего Марадона, е изолиран заради коронавирусот, соопшти Radio Provincia.

59-годишниот Марадона не е болен, но е под карантин, зошто влезе во ризичната група.

Аргентинецот живее во одделен апартман и не контактира речиси со никого.