Во полуфиналето од кумановскиот фудбалски куп ФК Јуниор славеше над ФК Карпош со 1:0.

Домаќините издвојуваа победа со голот на голманот Лазар Денковски со прекрасен дегажман од шеснаесет метри директно во противничкиот гол.

Фото: Илхан Османи

Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА