Даниел Мојсов не е повеќе член на кипарски АЕК Ларнака.

Поранешниот македонски репрезентативец во клубот ги мина последните четири сезони, а за македонската репрезентација забележа 36 настапи.

Освен за АЕК Ларнака Мојсов во богатата кариера има настапувано за Македонија ЃП, Вардар, Војводина, Бран, Лирс и Адана Демиспор.

Веста за разделбата ја објави самиот фудбалер на социјалните мрежи…