Денеска се сретнаа Астон Вила и Евертон во второто коло од Премиер Лигата во 13:30 часот на Вила Парк.

Астон Вила прва дојде во водство од 1:0 со одличен гол на Дани Ингс.

Така беше на полувреме. Во второто полувреме Евертон притискаше, но во 86 минута Астон Вила дојде до 2:0 со гол на Емилиано Буендија, и во 90 минута Евертон постигна гол со автогол на Лукас Дињ.

Лајкнете ја нашата Facebook страна ТУКА