Виљареал со гол на Карлос Бака ја совлада Мајорка и стигна до трите бода, и ја продлабочи кризата на Мајорка која грчевито ќе се бори за својот опстанок.

Александар Трајковски по пет месеци пауза, заигра за Мајорка, влегувајќи во игра во 67. минута вечерва на гостувањето кај Виљареал.

Голот на Бака доволен за триумф можете да го погледнете ОВДЕ.