Манчестер Јунајтед загуби од Брајтон со 1:2 на “Олд Трафорд” во средба од првото коло на Премиерлигата.

Головите за “галебите” ги постигнаа Паскал Грос (30-тата и 39-та минута).

Алексис Мак Алистер пак си постигна автогол во 68-та минута.

Роналдо остана резерва и се појави во игра во второто полувреме. Средбата пак беше деби на официјален натпревар на Ерик тен Хаг. 

Лајкнете на нашата страна на Facebook ТУКА