Ливерпул направи погрешен чекор во борбата за титулата дома со Тотенхем. „Црвените“ не успеаа да ги победат „петлите“ (1:1) и веќе заостануваат 3 бода зад лидерот Ман Сити.

Еден навивач објави видео од дуелот со неколку ситуации, во кои твездата на Ливерпул, Мохамед Салах неколку пати го игнорираше новото засилување Луис Дијас, кој се вклопи одлично во четата на Јирген Клоп.

Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА