Македонскиот репрезентативец Кире Ристевски го постигна победнички гол за Ујпешт против Залаегерсег (2-1) со кој клубот обезбеди опстанок во првата лига на Унгарија.

Стоперот во 84-тата минута со волеј постигна прекрасен гол.

Ујпешт сега има пет бода предност пред конкурентите во битката за опстанок.

Az Újpest győztes gólja a ZTE ellen

Fél perccel a meccs lefújása előtt szerezte a győztes gólt a Zete ellen az Újpest FC, amely 2–1-es győzelmével nagy lépést tett a bennmaradás felé.

Gepostet von M4Sport am Dienstag, 23. Juni 2020