Еквадор и Аргентина ремизираа – 1:1 во квалификациски меч за Светското првенство во Катар. Алварес го отвори резултатот, но во финишот Валенсија израмни.

Дефанзивецот Брајан Кастило го доби дресот на суперѕвездата Лео Меси по последниот судиски свиреж и 23-годишниот фудбалер беше исклучително задоволен, и бурно ја изрази својата радост.

Лајкнете на нашата страна на Facebook ТУКА