Барселона забележа нова победа во Ла Лига совладувајќи го Леганес на „Камп Ноу“ со 2-0.

Младиот Ансу Фати ја донесе Барса во предност во 41-та минута по асистенција од Жуниор Фирпо кој во стартниот состав го замени казнетиот Жорди Алба.

Лионел Меси од пенал го постави конечниот резултат во 69-тата минута од натпреварот.

Барселона – Леганес 2:0

1:0 Ансу Фати 42’

2:0 Лионел Меси 69’- пенал

Во нашата прогнозерска рубрика пред мечот типувавме победа на Барселона со резултат 3:0, победата ја погодивме, но сепак резултатот не.