Манчестер Сити славеше над Бурнмут со резултат 4:0 во натпревар од 2-рото коло на англиската Премиерлига.

Илкај Гундоган го отвори резултатот за „граѓаните“ во 19-та минута, а во 31-та Кевин де Бруне удвои на 2:0. Фил Фуден во 37-та зголеми на 3:0.

Во 79-та Лерма си постигна автогол и ги оформи конечните – 4:0.

Видео извештај од натпреварот може да погледнете ОВДЕ.

Лајкнете ја нашата Facebook страна ТУКА