Големата ѕвезда на италијанскиот гигант ЈувентусКристијано Роналдо, се врати на тренинзите во голем стил.

Петкратниот носител на Златната топка успеа со нога, топката да ја внесе во кошаркарски обрач.

Шегите одеа во насока дека дури кошаркарската легенда Мајкл Џордан би завидел на поените на Роналдо.

Уживајте во изведбата:

..

CR7??

Gepostet von Juventus Benelux am Montag, 25. Mai 2020