Голманот на Шкендија, Костадин Захов времето во својот дом го поминува со својата голема љубов – гитарата.

Захов на својот Инстаграм профил објави видео на кое ја изведе песната „Зошто отиде“ од Тоше Проески и не разнежни сите.

Уживајте: