Астон Вила ја забележа првата победа во новата сезона откако со 2:1 го совлада Евертон во 2. коло.

Мечот тргна со гол на Гордон кој беше поништен поради офсајд, но во 31-та минута Дани Ингс ја доведе Астон Вила во предност.

Во 86-тата минута Буендија зголеми на 2:0, а седум минути подоцна Дињ со автогол ги постави конечните 2:1.

Видео извештај од натпреварот може да погледнете ОВДЕ.

Лајкнете ја нашата Facebook страна ТУКА