Аргентина и Бразил ремизираа – 0:0 во меч од Светските квалификации.

Напаѓачот на Реал Мадрид, Винисиус се наоѓа во одлична форма од почетокот на сезоната и заслужено доби место во составот на Бразил.

Тој ја покажа одличната техника против Молина!

Уживајте во потегот на Винисиус…

Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА