Македонскиот репрезентативец, Енис Барди во третиот натпревар по рестартот на шампионатот на Шпанија постигна убав гол за предност од 1:2 во 67-та минута од натпреварот од 30. коло на „Корнеља Ел Прат“ против Еспањол.

Голот на Барди можете да го видите ОВДЕ.

Конечните 1:3 ги постави Педроса во 87-та минута, постигнувајќи си автогол.