Топчиите со голот на Томас Парти во 23-тата минута со глава дојдоа до минимално водство против Вила на Емирати, кое во последната минута од судиското продолжение на првиот дел Обамејанг го зголеми на 2:0.

Голот на репрезентативецот на Ганa…

Голот на репрезентативецот на Габон…

Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА