Бившиот голгетер на Манчестер Јунајтед, Димитар Бербатов исправи специјален поздрав за децата на Фудбалската академија ” Гроздановски”, која е во сопственост на поранешниот македонски репрезентативец, Влатко Гроздановски.

“Поздрав за младите фудбалери од Гроздановски од Скопје. Се најдобро во животот. Се гледаме” – се обрати Берба кон младите надежи.

Еве и линк од видеото.

Имаме поздрав од поранешниот легендарен напаѓач на Манчестер Јунајтед, Димитар Бербатов за нашите фудбалери од ФШ Грозданоски ???? Големо фала до Берба ?

Gepostet von Marjan Grozdanoski am Samstag, 9. Mai 2020