Баерн пројавува интерес за напаѓачот на Штутгарт Саша Калајџиќ, според “Sport Bild”.

Играчот може да биде купен како заменик на Роберт Левандовски, на кого договорот му истекуа летото 2023 година.

Раководството на баварците не брза да склучи нов договор со 33-годишниот играч.

Веќе се активираа преговорите меѓу Баерн и агентите на фудбалерот. 24-годишниот Австриец постигна 5 гола во 14 меча од Бундеслигата сезонава.

Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА