Поранешниот тренер на Наполи и на нашиот репреентативец Елмас, Карло Анчелоти, го одбра идеалниот тим од фудбалери кои ги тренирал во текот на својата богата кариера. 

Во неговиот дрим-тим најмногу фудбалери доаѓаат до Милан, а нема ниту еден фудбалер на Наполи, екипа која ја водеше Анчелоти пред да го презеде Евертон.

Еве ги најдобрите 11 на Анчелоти: