Младиот фудбалер на Баерн Минхен, Алфонсо Дејвис откако се прослави по одличната партија против Борусија Дортмунд и целосното стопирање на Халанд, стана познат по нов позитивен параметар.

Тој достигна брзина од 35,4 км/ч на дуелот со Фортуна Дизелдорф.

Фасцинантно…