Легендата на Манчестер Сити, Серхио Агуеро ја искоментира играта на напаѓачот и ново засилување на „граѓаните“ Ерлинг Холанд во официјалното негово деби против Ливерпул.

Ливерпул славеше со 3:1, а Халанд забележа две големи промашувања.

„Тој се навикна во Германија и мислеше, дека е сам, но тогаш дојде Ван Дајк и му кажа: „Добро дојде во Премиерлигата!““.

Халанд постигна 22 гола во 24 меча во Бундеслигата минатата сезона.

Лајкнете на нашата страна на Facebook ТУКА