Серхио Агуеро започна со тренинзи со тимот на Барселона и дури постигна гол против третолигашот Корнеја во контролната средба во базата на каталонците. 

Тој донесе водство за својот тим, но потоа противникот израмни за конечни 1:1.

Агуеро играше само 30 минути, а целта е постепенно да ја зголемува минутажата.

Агуеро сеуште го очекува официјалното деби во дресот на Барселона.

Лајкнете ја нашата страна на Facebook ТУКА